چین از مذاکرات آمریکا و کره شمالی حمایت کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»چین از مذاکرات آمریکا و کره شمالی حمایت کرد

چین از مذاکرات آمریکا و کره شمالی حمایت کرد

شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با صدور بیانیه ای از دومین نشست سران آمریکا و کره شمالی که قرار است 27 و 28 فوریه (7و 8 اسفند) در ویتنام برگزار شود، حمایت کرد.

گنگ شوانگ در این بیانیه که امروز (شنبه) منتشر شد، آورده است: چین امیدوار است دومین مذاکرات رهبران آمریکا و کره شمالی با موفقیت برگزار شود و به نتایج مثبتی برسد و با نیروی تازه برای رسیدن به هدف عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای و برقراری صلح پایدار همراه باشد.
سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: چین همواره معتقد است که تماس و گفت و گوی مستقیم بین کره شمالی و آمریکا، کلید حل مسایل هسته ای شبه جزیره کره است و چین از کره شمالی و آمریکا حمایت می کند تا از طریق گفت و گو و مشورت مسایل را حل کنند.
او افزود: از سال گذشته، اوضاع شبه جزیره کره بهبود یافت و مذاکرات رهبران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور، بن بست مسایل هسته ای شبه جزیره کره را شکست این نتیجه تلاش‎های مشترک همه طرف‎ها و نیز نشاگر موضع همیشگی چین است.
به گزارش ایرنا، در حالی که تنها چند روز به آغاز نشست سران آمریکا و کره شمالی در پایتخت ویتنام باقی مانده است، گفت و گوهای سطح کاری دو کشور از روز پنجشنبه در هانوی آغاز شده است کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا قرار است روزهای سه شنبه و چهارشنبه در 'گاورمنت گست هاوس'، ساختمان دولتی دوران استعمار در مرکز هانوی، دیدار و گفت و گو کنند.

نوشتن نظر