گراهام: به ترامپ درباره هدف قراردادن مراکز فرهنگی ایران هشدار دادم
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»گراهام: به ترامپ درباره هدف قراردادن مراکز فرهنگی ایران هشدار دادم

گراهام: به ترامپ درباره هدف قراردادن مراکز فرهنگی ایران هشدار دادم

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سناتور جمهوری‌خواه گفت که در دیدار روز دوشنبه با رئیس جمهور آمریکا درباره هدف قرار دادن مراکز فرهنگی ایران به وی هشدار داده است.


«لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی روز دوشنبه گفت که وی در دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره هدف قرار دادن مراکز فرهنگی ایران به وی هشدار داده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، گراهام گفت: «من امروز (دوشنبه) با وی صحبت کردم. من گفتم که ما با فرهنگ مردم ایران در جنگ نیستیم. اماکن فرهنگی،‌ مراکز مذهبی اهداف قانونی نیستند.»

این سناتور جمهوری‌خواه اضافه کرد که قرار دادن مراکز فرهنگی به عنوان اهداف نظامی، زیر سوال بردن کاری است که آمریکا درصدد انجام آن است.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا طی روزهای اخیر دو بار تهدید کرده است که مراکز فرهنگی ایران را هدف قرار خواهد داد.

رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه و درست یک روز بعد از حمله تروریستی واشنگتن در نزدیکی فرودگاه بغداد و به شهادت رساندن سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران، با رجزخوانی توییتری، ایران را تهدید به حمله به امکان فرهنگی این کشور کرد.

وی در این پیام توییتری مدعی شد: «در صورتی که ایران به هر آمریکایی یا منافع آمریکا حمله کند، آمریکا ۵۲ سایت در داخل ایران (به نمایندگی از ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهد کرد که برخی از آنها بسیار سطح عالی و مهم برای ایران و فرهنگ ایران است و این اهداف و خود ایران بسیار سریع و خیلی سخت مورد هدف قرار خواهند گرفت. آمریکا تهدید بیشتری نمی‌خواهد.»

ترامپ پس از این رجزخوانی بار دیگر در جمع خبرنگاران آمریکایی تهدید کرد در صورتی که ایران به اهداف آمریکایی در منطقه حمله کند، آمریکا اماکن فرهنگی ایران را هدف قرار خواهد داد.

نوشتن نظر