چهار نظامی ترکیه در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شمال شرقی سوریه کشته شدند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»چهار نظامی ترکیه در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شمال شرقی سوریه کشته شدند

چهار نظامی ترکیه در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شمال شرقی سوریه کشته شدند

پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزارت دفاع ترکیه از کشته شدن چهار نظامی این کشور در حادثه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال شرقی سوریه خبر داد.


وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار نظامی ترکیه‌ای روز گذشته (چهارشنبه) در حمله انفجار یک خودرو در شمال شرقی سوریه کشته شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع ترکیه نیمه‌شب گذشته (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای، کشته شدن چهار نظامی خود در حادثه انفجار خودروی بمب‌گذاری شده را تأیید کرد.

طبق این گزارش، در این بیانیه آمده است که این حمله در حین یک بررسی امنیت کنارجاده در منطقه‌ شرق رود فرات در سوریه و زمانی صورت گرفت که نظامیان ترکیه در حال انجام عملیات نظامی بودند.

تاکنون جزئیات بیشتری درباره حادثه انفجار خودرو در شمال شرقی سوریه منتشر نشده است.

ارتش ترکیه از تاریخ ۱۷ مهرماه به بهانه مقابله با شبه‌نظامیان کُرد سوریه، عملیات نظامی خود را تحت عنوان «چشمه صلح» در شمال و شمال شرقی سوریه آغاز کرد.

به دنبال این اقدام نظامی، ترکیه با محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شد و با گذشت چندین روز از آغاز این عملیات نظامی در مناطق شمالی سوریه، آنکارا به صورت جداگانه با واشنگتن و مسکو برای توقف این عملیات دو توافق کرد؛ توافق‌هایی که وجه مشترک آنها دور شدن ی‌پ‌گ از مرز ترکیه بوده است.

طبق توافق ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در شهر سوچی روسیه باید شبه‌نظامیان کُرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کنند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.

اوایل دی ماه، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفت که آنکارا به تلاش‌های خود برای حذف باقیمانده تروریست‌ها از شمال سوریه ادامه خواهد داد.

فارس

نوشتن نظر