دستگیری ۴ نفر از مسترهای عرفان دروغین حلقه
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»دستگیری ۴ نفر از مسترهای عرفان دروغین حلقه

دستگیری ۴ نفر از مسترهای عرفان دروغین حلقه

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۳۴
امتیاز این گزینه
(1 رای)

چهار نفر از مسترهای عرفان دروغین حلقه در حین برگزاری کلاس در منطقه آزاد کیش دستگیر شدند.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس چهار نفر از مسترهای عرفان کیهانی شامل دو مرد و دو زن که درصدد ترویج آموزه‌های عرفان دروغین کیهانی در جزیره کیش بودند، دستگیر شدند.

این افراد با توجه به فضای حاکم در منطقه کیش که یک منطقه آزاد محسوب می‌شود، قصد داشتند فعالیت این فرقه غیرقانونی را گسترش دهند. پیش از این، کلاس‌ها به صورت مخفیانه و چرخشی در منزل هر یک از شاگردان برگزار شده است.

محمدعلی ... رئیس فرقه ضاله حلقه از ابتدای سال 90 به جرم توهین به مقدسات، دخالت در امور درمانی، تحصیل مال نامشروع و جعل عنوان به پنج سال حبس، 900 میلیون تومان جریمه نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شده است.

فعالیت اصلی این فرقه کاذب در قالب دوره‌های آموزشی و برگزاری جلسات جن‌گیری از سال 1370 توسعه یافت، در این جلسات به افراد این گونه القا می‏‌شد که علت بیماری آن‌ها رسوخ اجنه یا ارواح سرگردان است و طاهری می‏‌تواند با خارج کردن آن‌ها سلامتی را به افراد برگرداند، نام این روش را سایمنتولوژی گذاشتند و ادعا کردند که جوایز و مدارک بین المللی به این روش تعلق گرفته است.

پس از مدتی با افزایش آسیب‏‌های روحی روانی در اثر تلقینات عرفان حلقه و فروپاشی برخی از خانواده‏‌های آسیب دیدگان، محمدعلی طاهری محاکمه شد و برای تحمل چهار سال حبس از سال 90 به زندان افتاد، در این مدت برخی از شبکه‏‌های بیگانه از او به عنوان یک دانشمند ایرانی و گاهی زندانی سیاسی یاد کردند!

یکی از ترفندهای بنیان‌گذار عرفان حلقه (محمدعلی ...) برای موجه نشان دادن آموزه‌های انحرافی خود، استفاده از آیات قرآن است، او با زیرکی برای جذب مخاطب مسلمان خود، آیات قرآن را دستاویز قرار داده و با تفسیرهای غلط قصد دارد عقاید انحرافی خود را با کلام الهی تأیید کند و در این زمینه دست به انتشار کتاب با عناوینی نظیر عرفان کیهانی (حلقه)، انسان از منظری دیگر، بینش انسان، انسان و معرفت و ... زد که در این کتاب‌ها به وضوح تفکرات انحرافی وی به چشم می‌خورد.

درباره شرکت در کلاس‌های فرقه حلقه کیهانی و استفاده از کتب این فرقه استفتائاتی از مراجع تقلید صورت گرفت که حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی بیان فرمودند: «از شرکت در این گونه جلسات و هر گونه عملی که باعث ترویج این گونه افراد و این گونه جلسات شود، اجتناب گردد».

همچنین آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه هدف «عرفان حلقه» سودجویی است، تصریح می‌کند: «این فرقه‌ها هیچ گونه اعتبار شرعی ندارند و اعتقادات مذکور انحراف آشکار است».

نوشتن نظر