شکایت ۱۱ ایالت آمریکا علیه سیاست مهاجرتی بایدن
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»شکایت ۱۱ ایالت آمریکا علیه سیاست مهاجرتی بایدن

شکایت ۱۱ ایالت آمریکا علیه سیاست مهاجرتی بایدن

يكشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)


۱۱ ایالت آمریکا علیه سیاست‌های مهاجرتی دولت واشنگتن طرح شکایت کردند.

۱۱ ایالت آمریکا در تلاش برای به چالش کشیدن سیاست‌های مهاجرتی دولت جو بایدن هستند.

بنا به گزارش شبکه فاکس نیوز، ۱۱ ایالت آمریکا در تلاش مشترک برای به چالش کشیدن تصمیم دولت بایدن برای لغو سیاست‌های مهاجرتی دولت قبل، با هم همنوا شده اند.

ایالت‌های آریزونا، آلاباما، آرکانزاس، ایندیانا، کانزاس، لوئیزیانا، می‌سی سی پی، مونتانا، اوکلاهما، تگزاس و ویرجینیای غربی با طرح شکایتی سیاست مهاجرتی دولت جدید آمریکا را زیر سوال بردند. این ایالت‌ها در دادخواست خود مداخله دیوان عالی آمریکا در خصوص سیاست‌های مهاجرتی دولت را خواستار شدند.

۱۱ ایالت مذکور لغو سیاست‌های مهاجرتی دولت ترامپ را موجب بروز بحران در بحبوحه همه گیری کرونا و شرایط ناگوار اقتصادی می‌دانند.

مقامات گمرک و حفاظت از مرز‌های آمریکا (CBP) اخیراً با هجوم گسترده مهاجران، عمدتاً از آمریکای مرکزی روبرو شده اند، که تلاش می‌کنند به طور غیرقانونی از مرز‌های جنوبی آمریکا عبور کنند. طبق داده‌های CBP، از اکتبر ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۱ ماهانه بیش از ۷۰ هزار مهاجر در مرز آمریکا و مکزیک دستگیر می‌شوند.

پس از صدور مجوز ورود کودکان مهاجر به آمریکا از سوی بایدن، گفته می‌شود که اکنون نزدیک به ۳۲۰۰ نوجوان در مراکز مختلف در مرز جنوب غربی آمریکا نگهداری می‌شوند و منتظر اقدامات رسمی وزارت امنیت داخلی آمریکا هستند.

رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد که دولت او سقف تعداد پناهندگانی که می‌توانند به این کشور بیایند را به ۱۲۵۰۰۰ نفر افزایش می‌دهد. سقف سالانه پذیرش پناهنده در دولت ترامپ ۱۵ هزار نفر بود.

انتهای پیام
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن نظر